דף הבית>>פעילויות>>ביקור משלחת ACTIVE CITIZENS בישראל
פעילים בעמותה:
רו"ח יצחק רביד (ממייסדי הקרן) - יו"ר קרן רווה-רביד וחבר ועדת ההיגוי
רו"ח אביר רווה (ממייסדי הקרן) - חבר ועדת ההיגוי
גב' ניצה גנוסר (ממייסדי הקרן) - יו"ר ועדת ההיגוי
יאיר גולדפינגר (ממייסדי הקרן) - חבר ועדת ההיגוי
גב' הילה רווה - חברת עמותה
רו"ח ניר רביד - חבר עמותה
גב' מלאת שכטר - חברת עמותה
קבל/י עידכונים כל פעם שאעדכן את הבלוג שלי בפוסט חדש.

פעילויות

במסגרת התוכנית התקיימו חילופי מקצוענים בין הארגונים הפועלים בבריטניה, מנצ'סטר לבין אלו הפועלים בישראל. השלב הראשון בתהליך הלמידה המשותף כלל מגוון רחב של נושאים ומפגשים עם הפרויקטים והתחומים בהם עוסקים חברי ה-  ACTIVE CITIZENS בישראל.

המטרות המרכזיות של חילופי ה ACTIVE CITIZENS  היו לאפשר לאותם "מנחים בקהילה"  לקבל כלים מעשיים ופרקטיים אשר יסייעו להם במהלך עבודתם "בשטח". ללמוד ולהעשיר את ידיעותיהם, ולאפשר להם לקיים שיח רב משתתפים עם עמיתיהם ועם אנשי מקצוע,הצגה ולמידה מהפרויקטים הקיימים בישראל, ובמקביל לייצר שיתופי פעולה עתידיים ולמידת עמיתים ארוכת טווח.

תוכנית הסמינר נבנתה על סמך הניסיון והידע הקיימים בארגון SPARK PRO  , אשר לאורך השנים התמחה בייזום והפעלה של פרויקטים ומיזמים חברתיים מסוג זה, ומהווה חלק בלתי נפרד מהתוכנית למנהיגות של קרן רווה רביד.

לביקור ולסיור של המשתתפים היה ביקור מקדים של נציגי המועצה הבריטית בישראל ונציגי SPARK PRO בבריטניה לצורך לימוד והכנת הנדרש על מנת להוציא את המיטב מחילופי המשלחות בישראל ובאנגלייה.

עבודה משותפת יחד עם הארגון המקביל במנצ'סטר היא אשר הביאה לתוצאות ולפעילות שהתרחשה בישראל.

תכני הסמינר נבנו במשותף עם המועצה הבריטית,אוניברסיטת חיפה,קרן ידידי רווה רביד, מרכזי הצעירים בישראל ומיטב המומחים בישראל במגוון רחב של נושאים כפי שעלו כצורך על ידי קהל היעד מבריטניה.

בין הנושאים שעלו: ניהול קונפליקטים כאתגר לאומי, מיעוטים ומהגרים בישראל והתמודדות המדינה עם הנושא לאורך שנים, התמודדות עם קהלי יעד מגוונים בחברה בישראל ועוד.

במהלך הסיור נחשפו הפעילים לתרבויות שונות, מקומות ומפגשים עם אוכלוסיות שונות ומגוונות וזאת על מנת לאפשר לכל אחת ואחד ממשתתפי הפעילות להבין את נקודת המוצא של הפעילים בפרויקטים השונים בישראל ומתוך ראייה רחבה של המורכבות, האתגרים והצרכים עימם מתמודדים חברי ACTIVE CITIZENS בישראל.

נציגי SPARK PRO  יחד עם סטודנטים מקרן רווה רביד ליוו לאורך כל הביקור את המשלחת, קיימו דיונים רבים עם חברי המשלחת ולמדו על פעילותם ועל האג'נדה של הארגונים והעמותות אותן הם מייצגים, לרבות שיחות וחשיבה משותפת עם הארגון התאום באנגלייה. 

בחודש יוני הקרוב תצא משלחת גומלין של נציגי ACTIVE CITIZENS מישראל למנצ'סטר לצורך למידה , חשיפה והכרות עם הסוגיות איתם מתמודדים נציגי ה- ACTIVE CITIZENS באנגליה.

לדף הקודם
כל הזכויות שמורות © 2015