דף הבית>>פעילויות>>פרוייקטים חברתיים
פעילים בעמותה:
רו"ח יצחק רביד (ממייסדי הקרן) - יו"ר קרן רווה-רביד וחבר ועדת ההיגוי
רו"ח אביר רווה (ממייסדי הקרן) - חבר ועדת ההיגוי
גב' ניצה גנוסר (ממייסדי הקרן) - יו"ר ועדת ההיגוי
יאיר גולדפינגר (ממייסדי הקרן) - חבר ועדת ההיגוי
גב' הילה רווה - חברת עמותה
רו"ח ניר רביד - חבר עמותה
גב' מלאת שכטר - חברת עמותה
קבל/י עידכונים כל פעם שאעדכן את הבלוג שלי בפוסט חדש.

פעילויות

פרוייקטים חברתיים


לאורך שנות פעילות הקרן, הסטודנטים של קרן רווה-רביד היו מעורבים במספר רב וגדל של פרוייקטים חברתיים באיזורי הפריפריה, ביניהם:

פרוייקט ערכים בספורט:
לאורך השנה הובילו הסטודנטים מתכנית מנהיגות קבוצות של ילדים ובני נוער המתאמנים במועדון הכדורגל "הפועל חיפה", ועסקו בפעילות חינוכית-חברתית שבועית. הסטודנטים הובילו יחד עם החניכים ימי התנדבות עבור אוכלוסיות מוחלשות, יצרו קשרים אישיים עמם וחשפו אותם לערכים של סולידריות חברתית, שיתוף פעולה צוותי, כבוד הדדי ומיצוי עצמי. 

פרוייקט פותחים את הים:
הסטודנטים אשר מובילים את הפרוייקט סייעו הקמת מועדון גלישה על חוף השייך לטירת הכרמל. המטרה - חיבור בין תושבי העיר טירת הכרמל לחוף השייך לשטחה המוניציפאלי של העיר. חניכי המועדון מקיימים, בנוסף לפעילות הספורטיביות בחוף, גם פעילויות ניקיון ושמירה, פעולות המשלבות שמירת ערכי טבע, חינוך נוער ושיפור איכות החיים. במסגרת הפרוייקט נעשות פעולות קהילתיות לחיבור האוכלוסייה לחוף הים - מבצע ניקיון החוף, פעילות משפחות ופעילויות קיץ שונות.


פרוייקט חשיפה לאקדמיה:
הנגשת השכלה גבוהה לנוער בטירת הכרמל. בניית תוכנית סיורים לנוער בכיתות ט' י' ו-יא' באוניברסיטת חיפה במטרה לחשוף ולעורר מודעות לאפשרות הלימודים האקדמיים.


פרוייקט דיור בר-הישג:
פרויקט יזום קבוצות רכישה לאוכלוסיות ממעמד סוציו אקונומי נמוך. הסטודנטים יעניקו ליווי משפטי בנושא קבוצות הרכישה.


פרוייקט אתר הצעירים החיפאי:
בניית אתר אינטרנט שמיועד לצעירי חיפה שמטרתו להנגיש את שירותי העירייה לצעירים, ליצור זיקה לצעירי חיפה עם העיר, ולהוות מקור מידע מקוון לקהילת הצעירים.


פרוייקט הכשרות מקצועיות:
פתיחת הכשרות מקצועיות בעיר במטרה לאפשר לכמה שיותר צעירים להצטרף למעגל העבודה. הפרויקט מזהה את הצרכים הקיימים בקרב צעירי העיר, והתאמת ההכשרות המקצועיות בהתאם לצורך.


פרוייקט פורום הצעירים:
שותפות בהקמת פורום צעירים בעיר. פורום הצעירים מהווה פלטפורמה לצעירי העיר לבוא ולהשמיע את קולם וליטול חלק פעיל בעיצוב ובגיבוש מדיניות העיר. המטרה הנה ליצור גרעין חזק של צעירים שיהיו המשפיעים העתידיים על ההחלטות בעיר.


פרוייקט חיבור נוער לזהות יהודית:
עבודה עם וטרנים (ותיקי מלחמת העולם השנייה) - לתיעוד ההיסטוריה האישית של וטרנים המתגוררים בשכונת הדר, ולחיבור להיסטוריה אישית משפחתית. הפרויקט מתחיל בשיתוף פעולה עם המתנ"ס המקומי. בסוף השבוע הנוכחי עורכים פגישה עם בני נוער - להתחיל לגבש ולהפעיל קבוצת בני נוער.


פרוייקט ליווי נוער בסיכון:
השתלבות במועדון במטפל בנוער בסיכון (על סף נשירה, או שנשר ממערכת החינוך). גיבוש קבוצה, ראיונות אישים, והתחלת מפגשים קבוצתיים.


חיזוק וגיבוש זהות בקרב נערות עולות מאתיופיה:
עבודה עם בנות שעלו מאתיופיה - הפרויקט נועד לשלב אותן בצורה טובה יותר בחברה, ע"י חיזוק וגיבוש הזהות שלהן יחד עם עבודה משותפת עם בנות ישראליות.

לדף הבא
כל הזכויות שמורות © 2015