דף הבית>>פעילויות>>סימפוזיון בינלאומי של המכון למנהיגות גלובלית באוניברסיטת TUFTS בבוסטון, ארה"ב - פברואר 2015
פעילים בעמותה:
רו"ח יצחק רביד (ממייסדי הקרן) - יו"ר קרן רווה-רביד וחבר ועדת ההיגוי
רו"ח אביר רווה (ממייסדי הקרן) - חבר ועדת ההיגוי
גב' ניצה גנוסר (ממייסדי הקרן) - יו"ר ועדת ההיגוי
יאיר גולדפינגר (ממייסדי הקרן) - חבר ועדת ההיגוי
גב' הילה רווה - חברת עמותה
רו"ח ניר רביד - חבר עמותה
גב' מלאת שכטר - חברת עמותה
קבל/י עידכונים כל פעם שאעדכן את הבלוג שלי בפוסט חדש.

פעילויות

EPIIC International Symposium on "Russia in the 21st Century”

הסימפוזיון הבינלאומי השנתי במכון למנהיגות גלובאלית IGL

באוניברסיטת Tufts ארה"ב

למעלה מ 25 שנה, מתקיים סימפוזיון שנתי בינלאומי באוניברסיטה Tufts בבוסטון ארה"ב המובל על ידי סטודנטים מצטיינים בתכנית ה EPIIC של המכון למנהיגות גלובאלית. הכנס נערך בהשתתפות משלחות מרחבי העולם: עיראק, סין, דרום קוריאה, יפן, סינגפור, ברזיל ומשלחות של הצבא האמריקני. בחודש פברואר 2015 נערך הכנס שהתמקד השנה בנושא 'רוסיה במאה ה 21',  והתנהל בצורה של פאנל מומחים אשר דן באספקטים השונים של הנושא: חברתיים, מדיניים, פוליטיים, כלכליים ועוד.  

משלחת הסטודנטים אשר נסעה לייצג את הקרן ואת האוניברסיטה,  השתתפה בדיונים השונים ואף הציגה פרזנטציה בנושא. רמת המקצועיות של המשתתפים בתכנית והאחריות שהם לוקחים על עצמם, הלכה למעשה, בנוגע למתרחש במדינות אחרות בעולם, השאירה רושם עצום על שאר המשתתפים. עבור הסטודנטים של קרן רווה-רביד מושג המנהיגות קיבל משמעות עמוקה ורחבה יותר לאחר ההיכרות עם התכנית והמשתתפים בה.

בקרב הסטודנטים הישראלים נוצר קשר מיוחד עם הסטודנטים מהמשלחת העיראקית, אשר שיתפו בסיפורים ממקור ראשון על המלחמה בעיראק והסבירו את המורכבות בחברה העיראקית. באותה הזדמנות, שיתפו גם הסטודנטים הישראלים בעניין המצב בישראל והחיים בארץ. הסטודנטים של קרן רווה-רביד סיפרו שהסקרנות בקרב משתתפי המשלחות היתה רבה, שכן היתה זו הפעם הראשונה בה הם פגשו ישראלים והם הביעו עניין רב במצב בישראל.

הסטודנטים של רווה-רביד בילו שבוע וחצי בבוסטון, השתתפו בדיונים במסגרת הכנס, יצרו קשרים וצברו חוויות. הביקור נחתם במסיבה אשר בסיומה חזרו המשתתפים חזרה לישראל, לשגרה וללימודים, אך הקשר עם סטודנטים משאר המשלחות עדיין נשמר. החוויה של ההשתתפות בכנס היתה משמעותית מאד עבור הסטודנטים. ההיכרות והמפגש עם המשלחות האחרות היה מרתק, הדיונים שהתפתחו והשאלות שעלו אתגרו את חברי המשלחת ואפשרו להם לקבל פרספקטיבה רחבה יותר בנושא מנהיגות. מעל לכל, ההזדמנות להשתתף בסימפוזיון אפשרה לסטודנטים ללמוד רבות  על נושאים הקשורים בלקיחת אחריות, ועל החלק שלהם , כסטודנטים המשתתפים בתוכנית מנהיגות, בעיצוב החיים במדינת ישראל.

עם שובם ארצה, הקימו הסטודנטים כנס מקומי באוניברסיטה בנושא 'מדיניות החוץ הרוסית במזרח התיכון' שזכה לשבחים רבים מאנשי אקדמיה ופרקטיקה.

לדף הקודםלדף הבא
כל הזכויות שמורות © 2015