אודות

קרן רווה-רביד למצוינות ומנהיגות חברתית

קרן רווה-רביד למצוינות ומנהיגות חברתית נוסדה בשנת 2007 במטרה לעודד ולפתח מנהיגות צעירה משכילה ואיכותית עם מודעות חברתית גבוהה במדינת ישראל.
תכנית המנהיגות והמלגות של הקרן מופעלת בשיתוף פעולה עם היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטת חיפה ומשלבת בין הרצון לתרום לחברה הישראלית ועידוד מצוינות אקדמית למודעות חברתית ומעורבות חברתית.

תכנית מלגות לסטודנטים יוצאי דופן עם פוטנציאל למנהיגות

סטודנטים המשתתפים בתכנית המנהיגות של קרן רווה-רביד זכאים למלגת לימודים החל משנה ב' של התואר הראשון ועד סיום לימודיהם.
הקרן, תומכת בסטודנטים הממשיכים גם לתארים מתקדמים.

Our Team

 • רו"ח יצחק רביד

  יו"ר הקרן

 • רו"ח אביר רווה

  מייסד

 • מר יאיר גולדפינגר

  מייסד

 • גב' ניצה גינוסר

  יו"ר ועדת ההיגוי

תיאור הפעילות

דרך תכנית המנהיגות הסטודנטים רוכשים ומפתחים כישורי מנהיגות אישיים, באמצעות שילוב בין קידום מצוינות לימודית, לבין מיומנויות מעשית בזירה החברתית. כחלק מהרצון לעודד ולחזק את כישורי המנהיגות של הסטודנטים, המודל המופעל בקרן מבקש לחשוף את החוזקות של הסטודנטים ולקדמם דרך "מודל מתפתח", בו הסטודנטים מקבלים תחומי אחריות שונים עם התקדמותם לאורך התואר.

בנוסף, התוכנית שמה דגש מיוחד על טיפוח דרכי חשיבה אינדיבידואליות של כל אחד מהסטודנטים וכן על קידום המעורבות שלהם בפעילויות חברתיות וקהילתיות.

במסגרת המחויבויות של הסטודנטים, הסטודנטים משולבים בפעילות קהילתית משמעותית, יוזמים ומובילים מיזמים חברתיים שונים עבור מגוון אוכלוסיות יעד- מיזמים חינוכיים עבור ילדים ונוער בסיכון, תמיכה בקשישים ומבוגרים בודדים, פיתוח מענים לצרכים קהילתיים בתוך השכונות ועוד.

לצד פעילות חברתית, סטודנטים הפעילים בתוכנית המנהיגות משתתפים במפגשי העשרה ייחודים בנושאים שונים: עולם התעסוקה החדש, יזמות חברתית ועסקית, עמידה מול קהל, משא ומתן, קבלת החלטות ועוד. לסטודנטים המשתתפים בקרן הזדמנות ייחודית להשתתף בכנסים שונים בארץ ובחו"ל.

משרד רואי חשבון רווה רביד ושות'

קרן רווה-רביד הוקמה על ידי משרד רואי החשבון רווה - רביד ושות', בשיתוף היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטת חיפה, במטרה לעודד ולפתח דור חדש של מנהיגים צעירים. בנוסף למימון המלגות עבור הסטודנטים, רווה-רביד ושות' ואוניברסיטת חיפה מממנים את כל הוצאות הניהול הקשורות לקרן ולפעילותה.